Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Çatkıç: ″Sonuna Kadar Hak Edilmiş Bir Şampiyonluk″

Çatkıç: ″Sonuna Kadar Hak Edilmiş Bir Şampiyonluk″

admin admin -
28 0

Eski milli kaleci ve yorumcu Ömer Çatkıç, Beşiktaş’ın şampiyonluğu ile ilgili, “Sonuna kadar hak edilmiş bir şampiyonluk. Geçen sene son zamanlarda kaybedilen şampiyonluk, bu seneki kutlamaların daha yoğun yaşanmasına sebep oldu” dedi.
Eski futbolcular Ömet çarkıç ve Zafer Biryol, TGRT Haber’de yayınlanan ’Tarafsız Saha’ programında açıklamalarda bulundu. Moderatörlüğünü Hakan Dede’nin yaptığı programda Beşiktaş’ın şampiyonluğu hakkında konuşan Ömer Çatkıç, iki tür teknik direktörün olduğunu belirterek, “Takımlarda en belirleyici özelliklerden bir tanesi teknik direktörün oynamayan oyuncular tarafından da sevilmesi. Eğer Bir teknik direktör bunu başarabiliyorsa o takımın başarılı olmaması için hiçbir neden yoktur. Teknik direktörler ikiye ayrılır, bir tanesi bu bahsettiğim gibi oynamayan oyuncu bile o teknik direktöre saygı duyar. Diğer taraftaki teknik direktör de sadece oynayan oyuncularla ilgilenir. Oynamayan oyuncular da onun için sadece piyon gibidir. İhtiyacı olduğu zaman onu kullanır. Şenol Güneş kesinlikle bunu başarmıştır. Sonuna kadar hakkedilmiş bir şampiyonluk. Geçen sene son zamanlarda kaybedilen şampiyonluk, bu seneki kutlamaların daha yoğun yaşanmasına sebep oldu” diye konuştu.
BİRYOL: “BEŞİKTAŞ’IN TRANSFERE İHTİYACI VAR”
Alexis Delgado’nun gideceğini ve Beşiktaş’ın bir stoper ve ile bir sağ beke ihtiyacı olduğunu belirten Zafer Biryol, ise “Beşiktaş’ın en zayıf halkası bence Beck. Beşiktaş’ın bir sağ bek, stoper ve dünya çapında bir kaleciye ihtiyacı var” dedi.
“OĞUZHAN’I TUTMAK BEŞİKTAŞ İÇİN KOLAY DEĞİL”
Oğuzhan’ın durumuna da dikkat çeken Zafer Biryol, “Oğuzhan’ı çok büyük takımlar istiyor. O nedenle Oğuznan’ı tutmak, Beşiktaş için çok kolay değil. Fakat Türkiye’den başka takıma gideceğini düşünmüyorum. Önemli olan bonservisinin Beşiktaş’ın elinde olması. Yurtdışından özellikle de Çin’den çok büyük teklifler var. Türkiye Ligi ile Avrupa şampiyonası kıyaslamak bir değil. Fakat Oğuzhan iyi performans sergilerse Avrupa’nın üst düzey takımlarına transfer olur. Ben olsam Oğuzhan için iyi rakamlar verildiği takdirde hemen satarım” açıklamasında bulundu.
“TRANSFERİ İYİ AYARLAMAK LAZIM”
“Beşiktaş bu kadroyu korusun, çok paralar harcamadan birkaç tane takviyeyle bu kadro yeter” diyen Biryol, “Zaten Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacağı yok. Fenerbahçe büyük paralar verdi ama gruplara kalamadı. O nedenle bunu iyi ayarlamak lazım” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir