Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir Belediyesinin Yardımları Hakkari’ye Ulaştı

Büyükşehir Belediyesinin Yardımları Hakkari’ye Ulaştı

admin admin -
31 0

Başkan Toçoğlu, Irak sınırındaki Hakkâri Çığlı Köyü’nde görev yapan Sakaryalı öğretmenlere verdiği sözü tuttu. Büyükşehir, Çığlı Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlk ve Ortaokulu’na bilgisayar malzemeleri, sıra, masa, hikâye ve ders kitaplarından oluşan yardımları ulaştırdı.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Irak sınırında bulunan Hakkâri Çığlı Köyü’nde görevli Sakaryalı İngilizce öğretmeni Nida Toka’ya verdiği sözü yerine getirdi. Hatırlanacağı üzere Anadolu Ajansı tarafından servis edilen haber sonrası harekete geçen Başkan Toçoğlu, Nida Öğretmene ulaşmış, okulun gereklilikleri ile ilgili ellerinden gelen desteği sunmaya hazır olduklarını belirtmişti. Toçoğlu görüşmede, “Türkiye hepimizin. Memleketimizin her bir karış toprağı ayrım gözetmeksizin 78 milyona kucak açıyor. Rabbim gurbette görev yapan tüm öğretmenlerimizin yardımcısı olsun” ifadelerini de kullanmıştı. Görüşme sonrası Büyükşehir Sosyal Hizmetler ekiplerine gerekli talimatları veren Başkan Toçoğlu, kısa sürede yardımların bölgeye ulaştırılacağı bilgisini paylaşmıştı. Hazırlanan yardım tırı hafta sonu itibariyle Irak sınırındaki köye ulaştırıldı. İçerisinde bilgisayar malzemeleri, sıra, masa, hikâye ve ders kitaplarının yer aldığı ekipmanlar okulda eğitim gören öğrencilerde büyük mutluluk yarattı. Duygularını hazırladıkları dövizler ile paylaşan öğrenciler Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.
Sakaryalı öğretmen Nida Toka ise duygularını şu sözlerle ifade etti; “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne yardımları için çok teşekkür ediyoruz. Biz ve öğrenciler çok mutlu olduk. Büyükşehir Belediyesi sayesinde çocuklar eğitimlerini daha iyi bir şekilde sürdürebilecekler. Sayın Başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir