Arama

Büyükşehir Belediyesi’ne 43 Yeni İş Makinesi

7 yıl önce

Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde olduğu gibi ilçe ve mahalle statüsüne dönüşen köylere daha kaliteli ve hızlı hizmet götürmek amacıyla yeni aldığı iş makinesi filosunu yeni aldığı 43 araçla büyüttü.

Büyükşehir Belediyesi’ne 43 Yeni İş Makinesi
ad image
Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde olduğu gibi ilçe ve mahalle statüsüne dönüşen köylere daha kaliteli ve hızlı hizmet götürmek amacıyla yeni aldığı iş makinesi filosunu yeni aldığı 43 araçla büyüttü.
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal hizmetlerde kullanılmak üzere yaklaşık 11 milyon TL’ye satın alınan 43 iş makinesinin tanıtım töreni gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal alanında gerçekleştirilen törene, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, mahalle muhtarları, belediye çalışanları ve davetliler katıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “11 milyonluk bir yatırımla köylerimize daha fazla hizmet götüreceğiz ve bu araçlarımız Antalya köylerine iyi gelecektir. Bu sebeple mutluyuz, heyecanlıyız” dedi.
“ZAMANI TELAFİ ETMEK ÜZERE GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA BAŞLADIK”
Büyükşehir Belediyesi kanununda değişiklik yapıldığı zaman muhalefetin konuyu istismar ettiğini savunan Türel, “Köylere artık hizmet gitmeyecek, yeni vergiler gelecek deyip durdular. Hatta bir aday arkadaşımız ilçe ve köylere hizmet götürmek imkansız diyerek aday oldu. Sanki şehir merkezine çok hizmet etmişler gibi, seçime girerken bahanesini baştan ilan etti. Biz kaybedilen zamanı telafi etmek üzere gece gündüz çalışmaya başladık ve işte neticelerini her gün daha iyi alıyoruz. Görevi devraldığımızda araç parkı çok yetersizdi. 22 bin kilometrekareye genişleyen görev alanımızda hemşerilerimize en iyi hizmeti verebilmek için, araç parkını güçlendirmemiz şarttı. 2014 yılında doğu ve batı ilçelerimizde kiralama yöntemiyle hizmet verme şansını zorladık” diye konuştu.
“YOLLARA 100 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE BİR YATIRIM YAPTIK”
Büyükşehir belediyesine bir yıl önce 13 milyon TL ile 39 adet iş makinesi kazandırdıklarını belirten Türel, “Sahilden Torosların zirvesine Antalya’nın dört bir köşesine yol hizmeti götürdük. Dağdaki tek bir çoban için dahi yol hizmeti sunmak için geceli gündüzlü çalıştık. Yol medeniyettir dedik, kırsal bölgelerde yol ve asfalt seferberliği başlattık. 2015 yılında kırsal yollara 100 milyon liranın üzerinde bir yatırım yaptık. Hedeflerimizi aşarak 2015 yılında 174 kilometre sıcak asfalt, 550 kilometre sathi asfalt döktük. Geçen yıl sadece köy ve ilçe yolları için harcadığımız, yaptığımız yatırım 100 milyon liranın üzerindedir.”
11 MİLYONA YAKIN YATIRIMLA, 43 YENİ İŞ MAKİNESİNİ
Büyükşehir Belediyesinin araç parkını güçlendirmeye devam ettiklerini aktaran Türel, “Bugün 11 milyona yakın yatırımla, 43 yeni iş makinesini daha araç parkımıza katıyoruz. Bakınız, geçmişte bir yıllık köy ulaşım bütçesini, bugün biz bir defa da sadece araç parkı için kullanıyoruz. Bu araçlarla, bu yıl içinde 200 kilometre sıcak asfalt, 500 kilometre sathi kaplama asfalt yapmayı, 50 kilometre yeni yol açmayı hedefliyoruz. Bunları yaparken, köprü, menfez gibi birçok sanat yapısını da hizmete sunacağız. Alınan araçların hepsi dünyanın en iyi markaları. Biz aldığımız araçları sanayide yatan araç değil arazide de çalışan araç olarak planlıyoruz. Antalya’nın her kuruşu dikkatle harcanıyor, bunun sonucunda da Belediyemiz güçleniyor, Antalya güçleniyor” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve mahalle muhtarları 43 yeni aracın kurdelesini kesti. Türel, kurdele kesim töreni sonrasında bir iş makinesinin üzerine çıkarak, deneme sürüşü yaptı.
Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |