Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Büyükşehir, ASKİ’ye Garantör Oldu

Büyükşehir, ASKİ’ye Garantör Oldu

admin admin -
19 0

Adana’nın taşra ilçelerindeki altyapı düzenlemeleri için Japan International Cooperation Agency (JICA) tarafından Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (ASKİ) 115 milyon lira daha kredi verilmesi için Adana Büyükşehir Belediyesi’ne garantörlük verildi. Böylece ASKİ, projelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanması halinde toplamda 265 milyon liraya kadar kredi kullanabilecek.
Adana Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı son oturumu, Meclis Başkanvekili Murat Cevheribucak başkanlığında gerçekleştirildi. 14 gündem maddesinin karara bağlandığı oturumda JICA tarafından Suriyeli göçmenlerin yaşadığı 10 ilden biri olan Adana’da, ASKİ’ye verilecek 115 milyon lira kredi için Adana Büyükşehir Belediyesi’nin garantör olması, meclis tarafından kabul edildi.
JICA tarafından ASKİ’nin projelerine verilen kredi tutarı toplamda 265 milyon lira oldu. ASKİ’nin taşradaki altyapı hizmetleri için oluşturulacağı projelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onay vereceği ve bu borçlanmanın, kredi tutarının tamamının harcanacağı anlamına gelmediği bildirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir