Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Boğaziçi Caz Korosu Konserine Giderken Kitap Götürmeyi Unutmayın

Boğaziçi Caz Korosu Konserine Giderken Kitap Götürmeyi Unutmayın

admin admin -
38 0

15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Mersin’de konser verecek olan Boğaziçi Caz Korosu, konsere katılacak sanatseverlere, “Benim Kitabım Senin Kitabın!” kampanyası için yanlarında kitap getirmeleri çağrısında bulundu.
Festival Yürütme Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, geçtiğimiz hafta Belçika ve İsviçre’de Türkiye’yi başarıyla temsil eden ve birincilik ödülleriyle yurda dönen Boğaziçi Caz Korosu, Avrupa Turnesi sonrası Türkiye’deki ilk konseri için 14 Mayıs 2016 Cumartesi akşamı Mersin’de verecek. Şef Masis Aram Gözbek yönetiminde, Mersin’in tarihi mekanlarından Soli Pompeiopolis Antik Kenti Ören Yeri’nde Mersinli sanatseverlerle buluşacak olan Boğaziçi Caz Korosu, konserde anlamlı bir kampanyaya da imza atacak. Geçtiğimiz yıl sonunda, öğretmenlik yapan eski koristlerinin öğrencilerine kitap yardımı yapma amacıyla başlattığı “Benim Kitabım Senin Kitabın!” kampanyası için her konserinde kitap toplayan koro üyeleri, Mersinlilerden de kampanya için destek bekliyor. Konsere gelen herkes, özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencileri için uygun olabilecek kitapları konser mekanında kurulacak Boğaziçi Caz Korosu standına teslim edebilecek.
Giderek büyüyen kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanındaki okullara kitap yardımında bulunan koro, şu ana kadar birçok öğretmene, çocuğa ve gence 2 binden fazla kitap ulaştırdı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir