Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bisiklet Yolunda Kaza

Bisiklet Yolunda Kaza

admin admin -
25 0

MALATYA (İHA) – Malatya’da bisiklet yolunda ilerleyen iki bisikletli, yoldaki çalışmayı fark etmeyince kaza yaptı. Kazada, bisiklet sürücülerinden birinin kolu kırıldı.
Malatya’da çevre yolu kenarında yer alan bisiklet yolununu sökülen parke taşlarının yeniden konulmaması sonucu bisiklet sürücüleri zor anlar yaşıyor. Önceki gece çevreyolundaki bisiklet yolunda ilerleyen Faris Tanyıldız ve Ali Karaoğlan, iddiaya göre, yolun karanlık olması ve uyarı levhasının bulunmaması nedeniyle, düzeltilmeyen yolda toprak yığınına çarparak kaza yaptılar.
Kazada bisikletli sürücülerden Faris Tanyıldız’ın kolu kırılırken, diğer sürücü ise kazayı yara almadan atlattı. Yetkililere uyarıda bulunma adına kazanın yaşandığı yerde basın açıklaması yapan Faris Tanyıldız, bisikletli sporcularla birlikte Kale ilçesinden dönerken aniden önlerine çıkan kum nedeniyle kaza yaptıklarını söyledi. Kazada bacaklarının bisikletin direksiyonuna çarptığını belirten Tanyıldız, “Bacaklarım da şu an mor durumda. Bu şekilde yere yüz üstü uçtum. Kolum sağ dirsek yerinden baştan başa çatlak, kırık durumda. Aynı zamanda daha önce trafik kazası geçirmiştim, kırık olan kolda bunun da aynı yere gelmesi daha kötü oldu” diye konuştu.
Güvenli olması için bisiklet yolunu tercih ettiklerini belirten Tanyıldız, ancak gerekeli güvenlik önlemlerinin alınmaması nedeniyle benzeri kazaların yaşandığını ifade etti. Kaza anını anlatan Tanyıldız, “Burası bisiklet yolu, burada bir çalışma varsa bir uyarı levhası olması gerekiyor. Bu yolun üzerinde bisikletle ilgili biz kendi ışığımızla geliyoruz. Yetkililerin buraya bir çözüm bulması gerekiyor. Mağduruz bu nedenle de bu durumdan şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi.
Aynı kazada kaskı sayesinde yara almadan kurtulan Ali Karaoğlan ise bisiklet yolundaki ilgisizlik nedeniyle kaza yaptıklarını belirterek “Şehirler arası yoldan gittik, geldik ancak güvenli diye kullandığımız bu yolda kaza yaptık” şeklinde konuştu.
Bisiklet yolunda yapılan yol çalışması sonrası hiçbir uyarı levhasının olmamasından dolayı eleştiride bulunan Karaoğlan, “Buraya daha önceden bir önlem alınmalıydı, bir uyarı levhası veya bir şerit çekilebilirdi. Aydınlatma adına hiçbir şey yok yolda, yetkililerin kesinlikle bu sorunu dikkate alması gerekiyor. Demek ki insan sağlığı bu kadar ucuz. İnşallah önlem alırlar belki başkaları için bir şeyler yapılır” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir