Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bingöl’de 600 Polisle Asayiş Uygulaması

Bingöl’de 600 Polisle Asayiş Uygulaması

admin admin -
33 0

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü tarafından üçüncü kez asayiş uygulaması gerçekleştirildi. 600 polisin katılımıyla yapılan asayiş uygulamasında, genel arama, GBT kontrolü ve kimlik kontrolü yapıldı.
Uygulama öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Bingöl son zamanlarda bölgede en huzurlu, en güvenilir illerden birisi haline geldiğini söyledi. Bingöl’ün güvenlik hizmetleri açısından en çok memnun olan iller arasında 20’inci sırada olduğunu kaydeden Vali Köşger, “Güvenlik güçlerimiz, bu memnuniyetin daha fazla arttırılması için gecesini gündüze katarak çalışıyorlar. Şehir merkezi ve kırsalda her türlü tedbiri alıyorlar ve almaya devam edecekler. Bu kapsamda bugün daha önce yaptığımız gibi tüm şehirde topyekûn bir güvenlik çalışması yapılacak. Yaklaşık 600 polis arkadaşımız bu güvenlik uygulamasında görev alacaklar ve tüm şehrin önemli arterleri elden geçirilecek. Emniyeti ilgilendiren tüm boyutlarıyla bu alanlarda şok uygulamalar yapılacak” dedi.
Amaçlarının halkın huzur ve güvenini sağlamak olduğunu kaydeden Vali Köşger, şunları söyledi:
“Burada sadece kanuna, kurala uymayan, ülkeye zarar vermeye çalışan kötü niyetli kişilerin toplum açısından ayıklanacağı bir uygulamadır bu. Bu uygumalar bundan sonrada devam edecek.”
Yapılan açıklamanın ardından İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde hazır bekleyen 600 polis, uygulama için harekete geçti. Şehrin belirli noktalarında güvenlik önlemlerinin alırken, polisler ekipler halinde şehrin belirli bölgelerine dağıldı. Umuma açık yerlerde kimlik kontrolü, genel arama ve GBT kontrolü yapılırken, trafiğin yoğun olduğu caddelerde de araç aramaları yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir