Arama

Bill Gates Geleceğin 3 Mesleğini Açıkladı

6 yıl önce

Microsoft kurucusu ve ünlü iş adamı Bill Gates gelecekte en çok talep görecek meslekleri açıkladı. Fen Bilimleri, Mühendislik ve Ekonomi..!

Bill Gates Geleceğin 3 Mesleğini Açıkladı
ad image

  İş dünyasının ünlü sosyal platformu LinkedIn’in yöneticisi Daniel Roth’a röportaj veren Bill Gates, gelecekte kariyer yapacak kişiler için en önemli alanların Fen Bilimleri, Matematik ve Ekonomi olacağını düşündüğünü açıkladı.

  'Mutlaka kod yazmanız gerekmiyor ancak mühendislerin neler yapabildiklerini ve ne yapamayacaklarını anlamanız gerekiyor' diyen Gates, bu alanlarda yetkin olan kişilerin gelecekte tüm kurumların değişimininde fazlaca etkili olacaklarını düşündüğünü belirtti.

   Bill Gates geçtiğimiz günlerde temiz enerji üretmenin yeni yollarına yatırım yapmak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek hedefiyle yola çıkan 1 milyar dolarlık bir fonun başına geçeceğini açıkladı. Ayrıca fonu yönetecek vakfın üyeleri arasında toplam varlıkları 170 milyar doları geçen, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Alibaba kurucusu Jack Ma gibi ünlü yatırımcılar bulunmaktadır.

Bill Gates'in Trump Tepkisi

   Bill Gates, Donald Trump'un başkanlık seçimlerindeki zaferine ise iyimser yaklaşmakta. Amerika’nın 'yeni bir dönem'e girdiğini söyleyen ünlü yatırımcı, sağlık, eğitim ve enerji konusunda inovasyon yatırımlarının iki katına çıkmasını beklediğini söyledi.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |