Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bilecik’te 14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlamaları

Bilecik’te 14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlamaları

admin admin -
14 0

Bilecikli eczacılar, “14 Mayıs Eczacılık Günü” kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Saygı duruşunda bulunulmasının ardından açıklama yapan 9. Bölge Eskişehir-Bilecik Eczacı Odası Bilecik İl Temsilcisi Doluna Taşkın, bilimsel eczacılığın 177’nci yılını kutlamanın gururu içinde olduklarını söyledi. Hakkari’deki terör saldırısında şehit düşenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Taşkın, Soma’yı da unutmayarak, “Soma’da hayatını kaybeden 301 madenci için hala yüreklerimizi yakıyor” ifadelerini kullandı.
Eczacılar olarak çok yönlü bir değişim rüzgarının içinden geçtiklerini anlatan Dolunay Taşkın, “Sağlık sistemi son sürat değişiyor. Diğer taraftansa eczacılık hizmetleri tüm dünyada ve ülkemizde de çeşitleniyor. Eczacılara gerek kamu, gerekse meslek etiği ve uluslararası düzenlemeler yeni roller yüklüyor. Bizler, bütün amacı eczacılık yapmak, bilimsel temelli mesleğimizi daha iyi yapmak olan insanlar olarak bütün bu değişime adapte olmakla yetinmeyip değişimin öncüsü olmak için çalışıyoruz. Ancak, sizin de takip ettiğiniz üzere sıklıkla ekonomik bariyerlere takılıyor, bazende geçemiyoruz. Tüm kamuoyunun şunu çok net bilmesinin istiyoruz; eczacı, eczacılık yapabilmek, kurumlarla, bürokrasiyle, ekonomiyle değil, hastayla ilgilenebilmek için çaba sarf ediyor. Eczanesini şuanda bulunduğu yerde tutabilmek ve hastalara sürekli hizmet verebilmek için mücadele veriyor, eczanelerde çalışan toplam 70 bin iş arkadaşımızı ve onların ailelerini korumak için uğraşıyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir