Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin Adı Değişti

Biga Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin Adı Değişti

admin admin -
33 0

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ismi törenle Safiye Hüseyin Elbi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişti.
Okul bahçesinde düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan, Biga Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzman Dr. Mehmet Akif Zaloğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Yahya Kemal Kavrak, AK Parti İl Genel Meclis üyesi Bülent Korkmaz ve partililer, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sedat Çakır, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Meryem Canakay, “Çanakkale zaferinin bir hilal uğruna batan nice güneşlerin destanlarına sahne olmuş ve dünya tarihine yön vermiştir. Mehmetçik, canını hiç düşünmeden düşmana karşı mücadele etmiştir.Mücadele,yalnızca cephede verilmemiş,cephe gerisinde de askerlerimize her türlü desteği sağlayan kahramanlarımız vardır.Nice askerin yarasını saran nice şehidin gözlerini kapatan nice askere bir yudum su veren kahramanlarımız vardır.Bu kahramanlardan biri de Safiye Hüseyin Elbi’dir. İşte Safiye Hüseyin Elbi’nin öncülük ettiği bu yolda okulumuz 26 yıldır eğitime devam etmektedir. Bugüne kadar milletimizin sağlığı için hizmet veren yüzlerce hemşire,ebe ve acil tıp teknisyeni yetiştirmiştir”dedi.
Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Aslan ve protokol üyeleri tarafından Safiye Hüseyin Elbi köşesinin açılışı yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir