Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Beyşehir’de TEK Kurşun Atış Müsabakaları Başladı

Beyşehir’de TEK Kurşun Atış Müsabakaları Başladı

admin admin -
33 0

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen “Hareketli ve hareketsiz tek kurşun atış müsabakaları” başladı.
Beyşehir’e bağlı dünyaca ünlü av tüfeği merkezi olan Huğlu Mahallesi’nde Beyşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün de katkı ve desteğiyle Huğlu Kültür ve Dayanışma Derneği ile Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından Gençlik Haftası kapsamında Huğlu Atış Poligonunda müşterek olarak düzenlenen tek kurşun atış müsabakaları başladı. Eleme turu sonunda finale yükselen atıcılar, ipi göğüsleyip dereceye girebilmek için ter dökecek. Tek kurşun hareketli hedef müsabakasının eleme turunda atıcılar kurallar gereği, hedefe 30 metreden 4 atış, finale kalanlar ise 2 atış gerçekleştirebilecek. Tek kurşun atışı sabit hedef müsabakasında ise 52 metreden desteksiz atışlar yapılabilecek, atıcılar eleme turunda 5, finalde ise 3 atış gerçekleştirebilecek.
Beyşehir Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Bayındır, hareketli ve hareketsiz iki kategori halinde yapılan tek kurşun atış müsabakalarında ilk 5’e girenler ile sabit hedef müsabakasında ilk 7’ye girenlere av tüfeği ödülü verileceğini söyledi. Yoğun ilgi gören müsabakalara aralarında bayanların da yer aldığı Türkiye’nin çok sayıda ilinden gelen 300’ün üzerinde atıcının katıldığını ifade eden Bayındır, eleme müsabakalarının tamamlanmasının ardından final müsabakaları sonrasında dereceye giren isimlerin belirleneceğini kaydetti.
Öte yandan, müsabakalara Huğlu’dan katılan 43 yaşındaki evli ve 2 çocuk annesi Halime Sandal da, yöresel kıyafetiyle yaptığı atışlarda hedefi on ikiden vuran başarısıyla izleyenlerden tam not aldı. Yarışmalara atıcı bayanlar da ilgi gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir