Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bergama’da Sürücülere Çiçek Ve Şeker İkramı

Bergama’da Sürücülere Çiçek Ve Şeker İkramı

admin admin -
32 0

İzmir’in Bergama ilçesinde trafik ekipleri, Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında sürücülere çiçek ve şeker ikram etti.
Bergama Ovacık Mahallesi üzerinde bulunan Bergama Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, Bergama Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile birlikte farklı bir etkinlik yaptı. İzmir-Çanakkale kara yoluna çıkan görevliler, yoldan geçen sürücülere Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında çiçek ve şeker ikram etti. Ekipler, sürücülere bilgilendirici broşürlerde dağıttı. Polis ve oda görevlileri, şekerlerden vatandaşlara da ikram etmeyi ihmal etmedi.
Bergama Bölge Trafik İstasyon Amir Vekili Erşan Kınalı, etkinlik hakkında bilgi vererek, “Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla gerek şehirler arası yolculuk yapan otobüs, gerek ticari amaçlı yolculuk yapan ağır vasıta araçlarımız, gerekse köylerimize çalışan zirai alet ya da araçlarla uğraşan çiftçilerimizi bilgilendirmek amacıyla sevdiklerine ve ailelerine güvenli ve huzurlu bir biçimde kavuşabilmeleri için kendilerine bilgilendirme amaçlı broşürler dağıttık, ikazlarda bulunduk ve çiçek, şeker ikramında bulunduk. Sürücülerden özellikle isteğimiz emniyet kemerlerini sürekli takmaları, seyir halindeyken özellikle sürücülerin cep telefonları ile konuşmamaları konusunda uyardık. Trafik kazalarının büyük çoğunluğu sürücü dikkatsizliği ve aşırı hızdan kaynaklandığından dolayı sürücülerimizi aşırı hız ve trafik işaretlerine dikkat etmeleri noktasında uyardık” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir