Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Yücelden Öğrencilere Proje Desteği

Başkan Yücelden Öğrencilere Proje Desteği

admin admin -
20 0

Alanya’nın Almanya’daki kardeş kenti Oer-Erkenschwick Belediyesi ile daha önce başlattığı ’Öğrenci Hareketliliği Projesi’nin 2.si, gelecek eğitim öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilecek. Projeye destek vereceklerini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, maddi durumu kısıtlı olan 10 öğrencinin de masraflarını karşılayacaklarını söyledi.
Projeyle ilgili ön bilgi vermek üzere, Oer- Erkenschwick Eski Belediye Başkanı ve Alman Türk Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Achim Menge, Alman Türk Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mansur Taşcan, Proje Koordinatörleri Oer-Erkenschwick’ten Nina Baranowski , Stefanie Worm-Weisselfels ve Bahçeşehir Koleji Almanca Bölüm Başkanı & Uluslararası Ofis Koordinatörü Berna Avuk Öz, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret etti.
ÖĞRENCİLER KÜLTÜRÜMÜZÜ TANITACAK
Oer- Erkenschwick’ten üç lise, Alanya’dan ise 2 lisenin yer alacağı Öğrenci Hareketliliği Projesi’yle öğrenciler ve öğretmenler, çeşitli etkinliklere katılarak, karşılıklı iki ülke arasında kültürel ve bölgesel tanıtım çalışması yapacaklar. Projeye, toplamda her iki ülkeden 20’şer olmak üzere 40 öğrenci ve 8 öğretmen katılacak. Bir hafta sürecek proje boyunca öğrenciler, ailelerin yanında kalarak, ailelerin sosyal yapısı hakkında da bilgi toplayacaklar.
10 ÖĞRENCİYE ÖDÜL
Gerekli hazırlıklardan sonra ilk öğrenci kafilesi, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın Ekim Ayı’nda, Alanya’dan Oer-Erkenschwick’e giderek kültürel etkileşime başlayacak. 2018 yılı Nisan ya da Mayıs aylarında da Oer- Erkenschwick’ten öğrenciler Alanya’ya gelerek kültürel etkileşimi tamamlayacak. Alanya’nın Almanya’daki kardeş kenti Oer-Erkenschwick Belediyesi ile başlatılan öğrenci ‘Değişim Projesi’ne destek vereceklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, proje kapsamında maddi durumu iyi olmayan 10 öğrenciyi de projeye dahil ederek ödüllendireceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir