Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Karaosmanoğlu, “En Güzel Hediye Kitaptır’’

Başkan Karaosmanoğlu, “En Güzel Hediye Kitaptır’’

admin admin -
34 0

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 8. Kocaeli Kitap Fuarı’nın açılmasıyla ilgili vatandaşlara hatırlatmalarda bulundu.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, açılan Kocaeli Kitap Fuarı’nı dolaşarak burada fuara katılan vatandaşlarla bir araya gledi.
Kitap Fuarı’nda, stantları gezen ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Tam 8 yıldır, Kocaeli’de bahara, kitap kokuları eşlik ediyor. Türkiye’nin sanayi başkenti olan şehrimiz, artık kitabın da başkentidir. Kocaeli bir kitaplar şehridir. Fuarımız, Her yıl artan bir ilgi, artan bir teveccühle büyüdü. Türkiye’nin en büyük kitap fuarı haline geldi. Ben de dört gözle bekleyenlerden biriyim. Kitaplar arasında dolaşmak, sahaflar arasında bir kitabın ilk baskısını bulmak, yıllar evvel yazılmış bir esere ulaşmak, kitaplarından tanıdığım bir yazarla tanışmak, benim için her zaman büyüleyici olmuştur. Bizler, medeniyetinin ilk emri ‘oku’ olan bir milletiz. Bunun için Fuarımızın bu yıl ki teması Medeniyet Mirasımız. Şüphesiz çok yüksek bir medeniyetin varisiyiz. Mirasa sahip çıkmak için önce mirasın ne olduğunu bilmeliyiz. Bunu anlamanın yolu da okumaktan geçiyor” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir