Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Ergün’den Çiftçilere Tam Destek

Başkan Ergün’den Çiftçilere Tam Destek

admin admin -
21 0

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman toprağı berekete dönüştüren çiftçiye bütün imkanlarını kullanarak sahip çıktığını söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ergün, çiftçileri her zaman desteklediklerini ve sorunlarının ivedilikle çözülmesi için çalıştıklarını belirtti.
Bereketli topraklara sahip olan Manisa’daki çiftçilerin gelir seviyelerini artırmak amacıyla sürekli projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz, kırsal alandan şehir merkezine göçü engellemektir. Kimsenin ekonomik nedenler dolayısıyla toprağını, evini ve sevdiklerini geride bırakmasını istemiyoruz. Bu amaç ile ilk hedefimiz çiftçilerimizin gelirlerinin yükseltilmesidir. Yüzde 75’i Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hibesi olmak üzere örtü altı (sera) yetiştiriciliği, meyvecilik ve arıcılık gibi alanlarda çiftçilerimize üretim teşvikleri sunuyoruz. Susuz tarım arazilerinin sulanması amacıyla birçok sulama projesini devreye soktuk. 800 bin dekara yakın bağ ekim alanının teknolojik olarak kontrol edilerek çiftçilerin bilgilendirilmesi amacıyla kurulan Bağ Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi, çiftçimizin hizmetindedir. Manisa genelinde tarıma en büyük desteği vermek amacıyla Yunusemre’den, Gördes’e, Alaşehir’den, Selendi’ye kadar birçok ilçede hayvan sulama göletlerini, tarımsal sulama sondajlarını, küçük ölçekli göletleri ve damla sulama projelerini hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilere verdiğimiz en büyük desteklerden birisi de tarım alanlarına giden yolların açılması ve konforlu hale getirilmesidir.” dedi.
BÜYÜKŞEHİR ÇİFTÇİLER İÇİN YENİ PROJELER ÜRETİYOR
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milli ekonominin belkemiği saydığı çiftçilere gereken hassasiyetin gösterilmesi, onların ekonomik ve sosyal açıdan donanımlı kılınmasının Manisa ekonomisinin büyümesinde büyük katkısı olacağını belirten Başkan Ergün, Tarım sektöründe üretim ve verimliliğinin artırılması amacıyla sürekli yeni projeler ürettiklerini söyledi.
BÜYÜKŞEHİRİN DESTEKLERİ DEVAM EDECEK
Başkan Ergün, “Tarımsal kalkınma hedefleri çerçevesinde önemli adımlar attık ve çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Manisa tarımı günden güne dinamizmini artıracak ve güçlenecektir. Bu vesileyle Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bol bereketli hasat dönemi diliyorum.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir