Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başkan Dinç’ten Dünya 2. Güreşçiye Ödül

Başkan Dinç’ten Dünya 2. Güreşçiye Ödül

admin admin -
40 0

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Dünya şampiyonasında İkinci olan İşitme Engelli Milli Güreşçi Seyfullah Karadeniz’i ödüllendirdi.
Belediye Başkanı İrfan Dinç, İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen Dünya şampiyonasında İkinci olarak Türkiye’ye gümüş madalya getiren, Belediye Gençlikspor Klubü İşitme Engelli Seyfullah Karadeniz’i başkanlık makamında 10 adet altın ile ödüllendirdi.
Milli güreşçi Seyfullah Karadeniz, şampiyona dönüşü antrenörü ve aynı zamanda abisi Seyfettin Karadeniz ile klüp yöneticisi Talip Dönmez ile birlikte Belediye Başkanı Dinç’i makamında ziyaret etti.
Seyfullah Karadeniz’in Dünya şampiyonasında başarılarıyla Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil ettiğini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Bugün Çankırımız adına iftihar edeceğimiz bir tablo var. İşitme Engelli güreşçimiz Seyfullah Karadeniz, İran’da yapılan İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda ikinci oldu. Bu bizim için çok büyük iftihar ve gurur duyulacak bir haber. Ben abisi ve aynı zamanda hocası olan Seyfettin Hocamızı da tebrik ediyorum. Seyfullah kardeşimiz ile birlikte Çankırımıza ve ülkemizi büyük bir sevinç yaşattılar. Seyfullah kardeşimiz 2015 yılında Avrupa Şampiyonu oldu. İki tene Dünya ikinciliği, bir tane de Olimpiyat üçüncülüğü vardı. Seyfullah Karadeniz Çankırı Belediyemizin de lisanslı sporcusudur” diye konuştu.
Milli güreşçi Seyfullah Karadeniz’in başarılarını herkesin bildiğini söyleyen İrfan Dinç, “Tabi bu kardeşlerimiz derece almakla, ödül almakla kalmıyor. Bu spora ilgi duyan yavrularımız ve gençlerimiz için de güzel bir örnek ve model oluyorlar. Örnek, model sporcu olmaları adına yapmış oldukları gayretlerden ve çalışmalardan dolayı ben yine hem sporcumuz Seyfullah kardeşimizi hem de Seyfettin Hocamızı tebrik ediyorum. Rabbim’den başarılarının devamını getirmesini diliyorum. Yavrularımıza ve gençlerimize de güzel örnekler teşkil etmeye devam etmelerini de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Milli sporcu Seyfullah Karadeniz’in abisi ve antrenörü Seyfettin Karadeniz, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in destekleri ile her zaman yanlarında olduklarını belirterek, 2017 yılında Samsun’da düzenlenecek şampiyanada birincilik ve altın madalya için gayretle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Seyfettin Karadeniz, kendilerine sağlanan imkanlardan ve hizmetlerden dolayı Başkan Dinç’e teşekkür etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir