Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başbakan Davutoğlu Cuma Namazı’nı Eyüp Sultan Camii’nde Kıldı

Başbakan Davutoğlu Cuma Namazı’nı Eyüp Sultan Camii’nde Kıldı

admin admin -
19 0

Cuma Namazı’nı Eyüp Sultan Camii’nde kılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, vatandaşlardan helallik istedi. Kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla selamlaşan Davutoğlu, daha sonra bir lokantada yemek yedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cuma Namazı’nı Eyüp Sultan Camii’nde kıldı. Davutoğlu’nun namaz kıldığı cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Cuma Namazı’nı burada kılan Başbakan Davutoğlu, namaz sonrası cami içinden megafonla vatandaşlara seslenerek helallik istedi.
“Haklarınızı helal edin. Cumanız mübarek olsun. İnşallah dünyada ve ahirette şahadetiniz bizim için de rehber olur. Allah iki cihan saadeti versin. Hepimizi Hazreti Peygamberin sancağı altında cenneti alada buluştursun” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra kendisine eşlik eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile birlikte dışarıda bekleyen vatandaşlarla selamlaştı. Bu sırada bir kadın Başbakan Davutoğlu’na seslenerek, “Hocam seni Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.
Başbakan Davutoğlu, bir lokantada yemek yedikten sonra vatandaşlarla bir süre ayak üstü sohbet etti. Davutoğlu, daha sonra buradan ayrıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir