Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Soylu’dan Eczacılık Günü Mesajı

Bakan Soylu’dan Eczacılık Günü Mesajı

admin admin -
32 0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, yayınladığı mesajında, “Bilindiği gibi ülkemizde 1839 yılında Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’de Eczacılık sınıfının açıldığı tarih olan 14 Mayıs, her yıl Bilimsel Eczacılık Günü olarak kutlanmakta ve 9-15 Mayıs tarihleri arasında Eczacılık Haftası çerçevesinde sektöre ilişkin birçok etkinlik düzenlenmektedir” ifadesini kullandı.
“Bakanlığımız tarafından sağlanan sosyal güvenlik hizmetlerinden en önemlilerinden biri olan ilaç hizmeti için ülkemizin her tarafında kesintisiz hizmet veren eczanelerimiz ve eczacılarımız, kurumumuzun hizmet amaçları yönünden en önemli ve vazgeçilmez paydaşlarımızdan biridir” diyen Soylu şunları kaydetti:
“Kıymetli eczacılar, vatandaşımızın sağlığı için, şifa dağıtmak için nöbet tutan çok kutsal bir mesleğin mensupları olarak hem bu toplumun, hem de bakanlığımızın nezdindeki öneminiz çok büyüktür. Bizler de kurum olarak eczacılarımızın mesleki mutluluğu ve ekonomik gelişimi için daima nöbetteyiz. Sizlere ve bu kutsal mesleğe olan desteğimiz her zaman artarak devam edecektir. Bu vesileyle bütün eczacılarımızın Bilimsel Eczacılık Günü’nü kutluyor, bütün sektör çalışanlarını en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir