Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Avcı Ve Vali Şahin’den Teröre Lanet Mesajı

Bakan Avcı Ve Vali Şahin’den Teröre Lanet Mesajı

admin admin -
36 0

Hayırsever bir aile tarafından Beylikdüzü’nde yaptırılan okulun açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, teröre lanet mesajları verdi. Açılışta konuşan Bakan Avcı, hayırsever iş kadınının kendisinden kısa konuşmasıyla ilgili espri yaparak, “Kısa konuşma iddiamdan vazgeçip sözü uzatacağım” dedi.
Beylikdüzü’nde bir hayırsever tarafından yaptırılan Sevim Çuhadaroğlu ilkokulu, ortaokul ve çok amaçlı spor salonunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış, ilkokul ve lise öğrencilerinin folklor ve koro gösterisiyle devam etti.
“SALDIRILARI LANETLE KINIYORUM”
Programda açılış konuşması yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, dün Sancaktepe ve bugün sabaha karşı Hakkari’de gerçekleştirilen terör saldırılarına atıfta bulunarak, “Dün İstanbul’da meydana gelen patlama ve bugün Hakkari’de meydana gelen olayı lanetle kınıyor ve hain odakların inşallah bir daha bu tür eylemlere tenessüp edemeyecek hale gelmelerini diliyor ve bugün yitirdiğimiz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum milletimizin başı sağ olsun. Çuhadaroğlu ailesinin Beylikdüzü ilçemize hediye ettiği bu güzide eserlerin açılışı için buradayız. Gerçekten çok güzel çok anlamlı 2 okulumuz ve bir de spor salonumuz ilçemize ve bu bölgeye değer katmıştır. Çuhadaroğlu ailesine ve sevim hanıma teşekkür ediyorum”dedi.
Konuşmasına terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek başlayan Bakan Avcı, “Bugün burada bu etkinlikle teröre de cevap veriyoruz. Biz buradayız ve eğitimimize güzel işlerimize hayırlı işlerimize devam ediyoruz mesajını vermiş oluyoruz. Çuhadaroğlu ailesine ve hanımefendiye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BAKAN AVCI’DAN KISA KONUŞMA ESPRİSİ
Katıldığı toplantılarda genellikle kısa konuşma yapmasıyla bilinen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, hayırsever Sevim Çuhadaroğlu’nun kısa konuşması üzerine espri yaptı. Bakan Avcı kendisinin kısa konuşma yaptığı iddiasında olduğunu söyleyerek, “En kısa konuşan iddiasında olan bir adamdır. Ama biraz önce sayın hanımefendi benim bütün rekorlarımı alt üst etti. Bunu egale edemeyeceğim kısalıkta bir konuşma yaptı. Onun için artık iddiamdan vazgeçip biraz uzatacağım” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir