Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Babasıyla Aynı Gün Öldü

Babasıyla Aynı Gün Öldü

admin admin -
17 0

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, balıkçı teknesinin fırtına yüzünden alabora olması sonucu bir balıkçı hayatını kaybetti, diğeri yaralı olarak kurtarıldı. Ölen balıkçının babasının da 16 yıl önce bugün hayatını kaybettiği öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre, Fethiye’de 30 yıldır balıkçılık yapan Ramazan Çalışkan (49), önceki gün balıkçı arkadaşı Nuri Yetim (59) ile birlikte ’Nur’ isimli 7 metrelik tekneyle avlanmak için Dalyan koyuna açıldı. Göcek ve Peksimet adalarının ardından Ölüdeniz Cennet Koy’a yönelen balıkçılar, bugün sabaha karşı Fethiye’ye geri dönmeye karar verdi. Ramazan Çalışkan yorgunluktan uyuduğu sırada Nuri Yetim’in idare etiği tekne sabah saat 03.00 sıralarında şiddetli fırtınaya yakalandı.
Alabora olan tekneye tutunan Nuri Yetim, yüzerek güçlükle kıyıya çıktıktan sonra Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan yardım istedi. TCSG 65 botuyla yapılan aramada Ramazan Çalışkan’ın cansız bedeni alabora olan teknenin 2 kilometre uzağında bulundu. Evli ve 3 çocuk babası Çalışkan’ın cenazesi, alabora olan tekneyle birlikte kıyıya çıkartılmasının ardından Muğla Adli Tıp’a gönderildi. Yaralı olarak kurtarılan Nuri Yetim’in ifadesine başvuruldu.
BABASININ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ÖLDÜ
Fethiyeli balıkçıların çok sevdiği Kosi lakaplı Ramazan Çalışkan’ın babası Abdurrahim Çalışkan’ın 13 Mayıs 2000 tarihinde kalp krizi sonucu vefat ettiği öğrenildi. Çalışkan’ın babasının 16. ölüm yıl dönümünde ekmek parası için çıktığı balık avında boğularak hayatını kaybetmesi büyük üzüntüye neden oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir