Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Anneler Gençlik İçin Koştu

Anneler Gençlik İçin Koştu

admin admin -
23 0

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençlik Haftasında Anneler Koşuyor’ yarışı ilgi gördü. Obeziteye savaş açan anneler, tartan atletizm pistinde koştu.
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası nedeniyle Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde spor ve kültürel faaliyetler devam ediyor. Bu kez de Erzurum GHSİM tarafından “Gençlik Haftasında Anneler Yarışıyor” koşusu düzenlendi. Tartan Atletizm Pistinde gerçekleştirilen yarışlara “Obezite ile Mücadele” Projesine katılan bayanlar katıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri Şinasi Polat, Bülent Tilkidöğen ve Güngör Şenses ile Yakutiye İlçe Müdürü Suat Yılmaz’ın da izlediği anneler yarışı büyük bir ilgi gördü. Obeziteyle savaşan bayanlar ‘Anneler koşuyor’ yarışlarında spor yapma şansı buldu.
YARIŞIN GALİBİ BÜTÜN BAYANLAR
Katılımcı bütün bayanlar yarışın galibi ilan edildi. Alkış alan bayanlar yarış sonunda ödüllendirildi. Spor ayakkabısı ile ödüllendirilen bayanlara, Obezite ile mücadele projesinde yer alan antrenörler de eşlik etti. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, yarışmanın bahane spor yapmanın esas gaye olduğunu belirterek, “Hepiniz bize göre birincisiniz” dedi.
GHSİM OBEZİTE SAVAŞIYOR
İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve yerel yönetimler ile birlikte Erzurum GHSİM’de obeziteyle savaşını sürdürüyor. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı protokol kapsamında yıllardır Erzurum’da obezite projesini başarı ile yürüttüklerini belirterek, “Obezite ile mücadelede savaşmak hepimizin görevidir. Obezite çağın en önemli sağlık sorunlarından biridir, bundan kurtulmak için hareket etmek ve spor yapmak zorundayız. Erzurum’da obezite projesine katılan ve obeziteye karşı savaşan bayanlar ile onlara destek veren antrenörlerimizi kutluyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir