Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Almanlar Bodrum’da

Almanlar Bodrum’da

admin admin -
22 0

Bodrum Belediyesi, TAV Havalimanları ve Germania Hava Yolları’nın işbirliğiyle, Bodrum’un Almanya’da tanıtımı için ilçeye davet edilen Alman turizmciler, tarihi ve kültürel mekânlara yaptıkları ziyaretlerle çalışmalarına başladı.
Grup, Almanya’dan Milas-Bodrum Havalimanı’na direkt uçuş yapan uçak ile geldi. Germania Hava Yolları Satış Acenteleri yetkilileri ile TUI, Neckermann ve FTI gibi Almanya’nın tur operatörlerinin paket programlarını satan yetkililer, havalimanında organizasyon ekibi tarafından karanfillerle karşılandı. 29 kişiden oluşan Alman turizmci grup, konaklayacakları Torba Bodrum Voyage Otel’e yerleşti. Alman turizmciler 12- 14 Mayıs tarihleri arasındaki gezi programı kapsamında sabah saatlerinde Antik Myndos Kapısı, Bodrum Antik Tiyatro, Tarihi Yel Değirmenleri ile Bodrum Kalesi Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezdi.
Grup, gezinin ardından öğle saatlerinde, Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Cafe’de Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği toplantıya katıldı. Tarihi, kültürel ve yerel değerleri ile Bodrum’un doğal güzelliklerini konu alan Bodrum tanıtım filmini de izleyerek Bodrum yarımadası ve çevresi hakkında yetkililerden bilgi aldı. Toplantı sonrası Trafo Bodrum’daki öğle yemeğinin ardından kendileri için ayrılan serbest zamanlarında da Bodrum’un otantik çarşısını ve Neyzen Tevfik Caddesi’ni gezerek alışveriş yapma imkânını buldu.
Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum Otelciler Derneği ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu’nun da destek verdiği organizasyon sonunda Alman turizmciler, Bodrum hakkında daha fazla bilgiyle ülkelerine dönecek. Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları Holding’in iş birliğiyle 30 Mart – 15 Haziran 2016 tarihleri arasında, 12 ülkeden yaklaşık 700 turizm seyahat gazetecisi, tur operatörü, seyahat acentesi yetkilisi, medya yetkilisi, sosyal medya fenomeni ve internet bloggerlarının davet edildiği Bodrum tanıtım çalışmaları aralıksız sürüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir