Arama

Alay konusu olmuştu! Musk, Cybertruck'ın satış rakamlarını açıkladı

3 yıl önce

Tesla şirketinin CEO'su Elon Musk, ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’ için şu ana kadar 146 bin siparaiş aldıklarını açıkladı. Zırhlı yapıya sahip ve kurşun geçirmez camlara sahip pick-up, tanıtım sırasında atılan bilye ile zarar görmüş ve alay konusu olmuştu.

Alay konusu olmuştu! Musk, Cybertruck'ın satış rakamlarını açıkladı
ad image


Elektrikli otomobil şirketi Tesla, ilk elektrikli pick-up aracı ‘Cybertruck’ı 39 bin dolara satışa çıkarmasının ardından kısa sürede binlerce satış yaptı.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından ‘Cybertruck’ın satış rakamlarına ilişkin bilgi verdi. Musk, şu ana kadar Cybertruck için 146 bin sipariş aldıklarını duyurdu. Ayrıca Musk, bu satışı reklamsız ve sıfır ciro ile yapıldığını belirtti.ALAY KONUSU OLMUŞTU

Cybertruck’ın zırhlı yapısı ve kurşun geçirmez cam özellikleri ile ön plana çıkıyor. ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Hawthorne şehrinde bulunan Tesla Design Studio’da aracın tanıtımı yapıldığı sırada alay konusu olacak bir olay yaşandı. Tanıtımın yapıldığı sırada test amaçlı metal bir bilyenin aracın camına atıldı ve kurşun geçirmez denilen cam hasar gördü. Olay karşısında da Musk da şaşkınlığını gizleyemezken sosyal medyada bu durum alay konusu olmuştu.