Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Alaçam’da“benim Bir Engelim Yok” Adlı Resim Sergisi

Alaçam’da“benim Bir Engelim Yok” Adlı Resim Sergisi

admin admin -
33 0

Samsun Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen “Benim Bir Engelim Yok” isimli resim sergisinin açılışı yapıldı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen Programa Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Alaçam Hakimi Ahmet Cömert, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Dodur, Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal ve davetliler katıldı.
Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayhan Dodur “Engellilere hizmet etmek bir gönül işidir. Biz diyoruz ki asıl engelli karşısına bir zorluk çıktığı zaman hemen pes eden, onu aşmak için mücadele etmeyendir. Engelliler için yaptığımız her hizmetin bir gün kendimize de lazım olabileceğini unutmayalım. Engellileri sahiplendiğimiz sürece onların hayatını engelsiz hale getirebiliriz. Bu ailelerimizi daha iyi anlamak için, birazcık empati yapmamız yeterli olacaktır” dedi.
Slayt gösterisi ve işaret dili ile şiirlerin okunması ve parodiler ile devam eden program sonunda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından desteklenen “Konuşan Eller İşaret Dili Kursu”nun sertifika töreni düzenlendi. Ocak ayında başlayan ve yaklaşık 2,5 ay süren kursun sonunda işaret dilini öğrenen 20 kursiyer; sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.
Program sonunda konuşan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, “İletişim çağında yaşıyoruz ama maalesef iletişimden uzağız. Bu anlamda bu kurstan önemli mesajlar çıkarmamız lazım. Kursun gerçekleştirilmesinde başta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze kurslara ilgi gösterip başarıyla tamamlayanlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İşaret Dili Kursiyerlerinin “Benim Bir Engelim Yok” adlı hazırladığı el sanatları sergisinin açılışı ve gezilmesi ile program son buldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir