Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Akhisarlı Kadınlar, ’Kadın El Emeği Pazarı’ İstiyor

Akhisarlı Kadınlar, ’Kadın El Emeği Pazarı’ İstiyor

admin admin -
30 0

Akhisar’da faaliyet gösteren 8 Mart Kadın Dayanışma Platformu, ’Kadın El Emeği Pazarı’ açılması için imza kampanyası başlattı.
Akhisar 8 Mart Kadın Dayanışma Platformunun gönüllü hanımları tarafından Akhisar Öğretmenevi önünde başlatılan imza kampanyası ile Akhisarlı kadınların talebi olan ’Kadın El Emeği Pazarı’nın hayata geçirilmesi hedefleniyor. İmza kampanyasında toplanacak olan imzaların yerel yönetimlere iletileceği ve projenin en kısa zamanda hayata geçirilmesi için çalışmaların artırılacağı öğrenildi.
8 Mart Kadın Dayanışma Platformu geçici yönetim kurulu başkanı Ayşen Uçar yaptığı açıklamada, “3 bin 886 kadına yaptığımı anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmıştık. Muhatapları ile paylaştık, yerel belediye ve büyükşehir belediye ile tüm kurumlara ilettik ve şuanda yüzde 90 kadının kadın el emeği pazarı konusundaki taleplerini aldık. Bu doğrultuda bizler de imza kampanyamızı başlattık, bu imza kampanyası ile de önümüzdeki hafta içerisinde yerel yönetimlerle de iletip bu konuda çözüme ulaştırmasını isteyeceği. Burada yerel yönetimlerin çözüme ulaştıracaklarını da inancımız tamdır.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir