Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Akgün Cumartesi Pazarında Vatandaşı Dinledi

Akgün Cumartesi Pazarında Vatandaşı Dinledi

admin admin -
22 0

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, cumartesi günleri kurulan Halk Pazarı’nı gezerek esnafın ve vatandaşın taleplerini dinledi. Cumartesi pazarında yoğun ilgi ile karşılaşan Başkan Akgün, vatandaşın sorularını da yanıtladı.
Yaklaşık 3 saat boyunca Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı ve zabıta ekipleri ile birlikte pazarı gezen Başkan Akgün, tüm tezgahları tek tek denetledi. Başkan Akgün, gördüğü eksikliklere ve kurallara uymayan pazar esnafına anında müdahale etti. Halkın sağlığıyla hiç kimsenin oynamaya hakkı olmadığını belirten Akgün, hijyen koşullarına uymayan esnafın gözünün yaşına bakılmayacağının da altını çizdi.
“SÜREKLİ DENETİM YAPILIYOR”
Vatandaşın yoğun olarak akın ettiği semt pazarlarında sürekli denetimler yapıldığını, halkın sağlıklı ve rahat bir ortamda alışveriş yapabilmesi için her türlü önlemin alındığını belirten Akgün, “Oluşturmuş olduğumuz Zabıta Pazar Timi sürekli olarak semt pazarlarımızda denetim yaparak halkın huzurlu bir şekilde alış veriş yapmalarını sağlıyor” dedi. Denetim esnasında fiyat etiketlerini de inceleyen Başkan Akgün, fiyatı yüksek tutan esnafı uyararak, özellikle yaklaşan Ramazan ayında haksız olarak yapılan zamlara müsaade etmeyecekleri yönünde uyarılarda bulundu.
VATANDAŞLARDAN BAŞKAN AKGÜN’E YOĞUN İLGİ
Pazara alışverişe gelen vatandaşların zaman zaman sevgi gösterisiyle de karşılaşan Akgün, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Talep ve sorunları da dinleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, taleplerin yerine getirilmesi yönünde ilgili birimlere talimat verdi. Sürekli olarak Büyükçekmece halkıyla iç içe olmanın kendisine büyük bir mutluluk verdiğini de belirten Başkan Akgün; “Ben makamı olmayan, sürekli vatandaşlarımızın arasında olan bir belediye başkanıyım. Mutlu bir Büyükçekmece’nin ve başarılı bir belediyenin formülü de sizlerle iç içe olmaktan geçiyor. Sizlerle yüz yüze konuştuğumuzda birbirimizi daha iyi anlıyor, daha doğru projelere yöneliyoruz. Bunun için ben büyük Büyükçekmece aileme teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir