Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AK Partili Tin’den Milli Mücadele Mesajı

AK Partili Tin’den Milli Mücadele Mesajı

admin admin -
15 0

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Milli Mücadele günü nedeniyle mesaj yayımladı. Şahin Tin, “Denizli’nin tarih sayfasındaki kahramanlık destanı hiçbir zaman yüreğimizden sökülemez” dedi.
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Mayıs Denizli Milli Mücadele Günü vesilesiyle mesaj yayımladı. Milletvekili Şahin Tin, yayımladığı mesajında, “Denizli’nin Milli Mücadele dönemindeki öncüleri büyük bir vatanperverlik örneği sergileyerek yunan işgaline karşı canını ortaya koymaktan geri durmamış, kahramanlık örneği sergileyerek milli mücadelenin ateşini yakarak düşmana Anadolu’nun geçilemeyeceğini göstermişlerdir” dedi.
Milletvekili Şahin Tin, ‘’İzmir’de gerçekleşen kongrenin ardından Müftü Ahmet Hulusi Efendi önderliğindeki heyet birçok sıkıntılara, yokluklara rağmen İzmir’de alınan kararları yerine getirmek için, Denizli Sancağına bağlı Acıpayam, Buldan, Sarayköy, Tavas ve Çal’da mitingler düzenledi ve Millî Mücadele için kamuoyu oluşturdular. Artık bir adımın atılması gerektiğine kanaat getiren Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin önderliğinde 15 Mayıs 1919 sabahı erken saatlerde belediye önünde halk toplanmış ve Müftü Ahmet Hulusi Efendi toplanan halka hitap etmişti. Ahmet Hulusi Efendi tarihe geçen konuşmasında, silah ve cephane azlığına bakmadan, yurt savunmasına çağırmış, Denizli halkını her türlü şartlarda Milli Mücadele’ye katılmaya davet etmiştir.Denizli halkı, Türk’ün var oluş mücadelesinin her aşamasında, her türlü olumsuz şartlara ve aleyhte propagandalara rağmen, mücadelesini sonuna kadar devam ettirmişlerdir. Yine o yıllarda Denizli, Anadolu’nun çeşitli yerlerine tarım ve giyim ürünleri satan bir merkez olduğu için Millî Mücadele’nin maddi ihtiyaçlarının karşılanmasında da büyük görevler üstlenmiştir. Kısacası Denizli halkının Millî Mücadeleye yönelişinde Denizli Müftüsü Ahmet Hulusi Efendi’nin gayreti çok büyüktür. Milli mücadelede ve ülke savunmasında bu aziz vatan ve millet için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir