Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AK Parti, STK’lar İle Buluştu

AK Parti, STK’lar İle Buluştu

admin admin -
29 0

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelip gündeme dair konuları değerlendiriyor. Toplantıda Aksaray’ın ekonomisinden yapılacak çalışmalara kadar her konu görüşülerek sıkıntılara da çözüm getiriliyor.
Bu kapsamda sivil toplum örgütleri ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, sorun ve sıkıntıları dinleyerek Aksaray’ın gelişmesi için çözüm önerilerini dinledi. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) gerçekleştirilen toplantıya ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği Doğan Ceylan, OSİAD Başkan vekili Aydın Coşkun, TÜMSİAD Başkanı İzzet Çevik, HAYSİAD Başkanı Salim Düzgün ve AK Parti Halkla İlişkiler Başkanı Hikmet Ceviz katıldı.
Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, sivil toplum örgütleri ile her ay düzenli olarak toplantı yapacaklarını belirterek, birlik ve beraberlik içerisinde Aksaray’ın çıtasını daha da yükseğe taşıyacaklarını söyledi.
İlk toplantılarını ATSO’da yaptıklarını belirten Başkan Karatay, “Aksaray’ın ticaretine yön veren ana kuruluşlarımız olan sivil toplum örgütlerimiz, başta ATSO olmak üzere diğer kuruluşlarımız ile her ay düzenli toplantı yaparak Aksarayımızın ticaretine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Asıl amacımız Aksaray’ın ekonomisine yön vermek, yapısal sorunların gündeme alınarak çözüme kavuşturulmasını sağlamak. Aksaray yatırımlarının doğru bir şekilde yönlendirmek. Bu toplantılara ilerleyen zamanlarda fizibilite raporları, sorunların çözüm önerileri ve diğer kamu kurum ve kuruluşlardan gelen bilgiler ile veriler doğrultusunda bakanlıklardan yetkililerin davet edilerek daha geniş çaplı organizasyonlar yapmayı hedefliyoruz. Özellikle bürokraside yaşanan gecikmeleri ve diğer sorunların çözümü için bu toplantılarda hazırlanacak raporlar doğrultusunda yatırımları daha kolay Aksaray’a taşımak adına bakanlıklara bağlı kurum yetkililer her ay Aksaray’a davet edeceğiz. Burada sorunları yerinde görüşüp çözüm önerilerini birlikte üretmeyi hedeflemekteyiz” dedi.
Sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri ise toplantının çok verimli geçtiğini belirterek, bu tür toplantıların kesinlikle yapılması gerektiğinin altını çizdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir