Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunu Bilgilendirdi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunu Bilgilendirdi

haberci haberci -
61 0

Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan başkanlığında toplanan Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kadınların ve Çocukların Zarar Gördüğü Alanlar

Göktaş, savaşların, terör, düzensiz göç, salgın ve afetlerin neden olduğu ekonomik, psikolojik, sosyolojik ve siyasi sonuçlardan en çok kadınların ve çocukların zarar gördüğünü vurguladı.

İsrail’in Gazze’deki Saldırıları

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına da değinen Göktaş, İsrail’in pervasızca sürdürdüğü soykırıma varan eylemleri görmezden gelemeyeceklerini vurguladı.

Kadın Hakları ve Refahı

Bakan Göktaş, Türkiye’de kadın hakları ve refahı konusunda büyük devrimin gerçekleştirildiğini dile getirerek, kadınların Türkiye’ye güç veren bir konuma geldiğini ifade etti.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

Göktaş, kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans ilkesi doğrultusunda kararlılıkla çalıştıklarını ve kadınların korunması için önleyici hizmet modelleri geliştirdiklerini belirtti.

Kadının Güçlenmesi

Kadının iş gücüne katılımının artırılması ve girişimciliğinin desteklenmesinin öncelikleri arasında yer aldığını ifade eden Göktaş, kadın kooperatiflerini güçlendirmek için yenilikçi projeler geliştirdiklerini açıkladı.

Gelecek Dönem Hedefleri

Göktaş, kadınları daha da güçlendirmek için yeni düzenlemeler ve uygulamalar hayata geçireceklerini, esnek çalışma modellerini yaygınlaştırmayı ve kadınların ekonomik desteklere daha kolay ulaşmalarını sağlamayı planladıklarını aktardı.

İlgili Yazılar