Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adıyaman’da Bölgesel Zeka Oyunları Yarışması Düzenlendi

Adıyaman’da Bölgesel Zeka Oyunları Yarışması Düzenlendi

admin admin -
32 0

Adıyaman 1. Bölgesel Ali Kuşçu Zeka Oyunları Yarışması sonrasında, ödül töreni düzenlendi.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini kullanmalarını teşvik etmek, zihinsel performanslarını geliştirmek, dikkat ve yoğunlaşma, analitik düşünme, tümevarım, tümdengelim, problem çözme, eleştirisel düşünme, alternatif düşünme, muhakeme, mukayese becerilerini, parça-bütün, şekil zemin algıları gibi yeteneklerini geliştirmek, üstün potansiyelli öğrencileri ayırt etmek amacıyla yarışma düzenlendi.
Yarışmaya Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Kahramanmaraş, Hakkari, Malatya, Elazığ, Mardin, Şırnak ve Adıyaman illerindeki resmi ve özel liselerin 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katıldı. 1. Bölgesel Ali Kuşçu Zeka Oyunları Yarışması’na 138 öğrenci katıldı. Yarışma sonunda Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda ödül töreni düzenlendi.
Ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındağ, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.
Ödün töreninde konuşan Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, zeka oyunlarını çok önemsediğini belirterek, Türkiye’nin özellikle matematik ve yabancı dil konusunda kendisini biraz daha geliştirmesi gerektiğini ifade etti.
Yarışmalarda Adıyaman Gölbaşı Anadolu Lisesi’nden Cuma Kabakçı birinciliği, Kahramanmaraş Özel Kahramankent Fen Lisesi’nden Erol Akbulut ikinci, Malatya Fethi Gemuhlu Fen Lisesi’nden Mahmut Can İlhan üçüncü oldu. Birinciye 3, ikinciye 2, üçüncüye ise 1 Cumhuriyet altını hediye edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir