Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adalet Bakanı Tunç, Kurban Bayramı’nda Filistin ve Gazze için mesaj verdi

Adalet Bakanı Tunç, Kurban Bayramı’nda Filistin ve Gazze için mesaj verdi

haberci haberci -
64 0

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’da Bayram Namazı Kıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kurban Bayramı namazını Bartın’daki Şadırvan Camisi’nde kıldı. Namaz öncesi ve sonrasında cemaatle bayramlaşan Tunç, basın mensuplarına çikolata ikram etti. Cami çıkışında gazetecilere açıklama yapan Tunç, Türk milletinin ve İslam aleminin bayramını tebrik ederek hayırlara vesile olmasını niyaz etti.

Tunç, Filistin ve Gazze İçin Acı Gerçekleri Dile Getirdi

Bakan Tunç, bayramda çalışan sağlık personeli, sınır boylarındaki askerler ve güvenlik güçleri ile kamu personeli ve özel sektörde çalışanlara kolaylıklar diledi. Ayrıca, şehit ailelerinin ve gazilerin bayramını kutladı. Bayramların kardeşliğin, dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı, paylaşmanın arttığı günler olduğunu belirten Tunç, Kurban Bayramı’nın barışa ve huzura vesile olmasını temenni etti.

Filistin ve Gazze’deki Acı Tablo

Bakan Tunç, Filistin ve Gazze’deki katliamın 9 aydır devam ettiğini söyleyerek bu acı gerçekleri dile getirdi. İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarda binlerce masum insanın hayatını kaybettiğini ifade eden Tunç, uluslararası kuruluşların etkisiz kaldığını vurguladı. İsrail’in Soykırım Sözleşmesi’ni ihlal ettiği gerekçesiyle Uluslararası Adalet Divanı’nda dava açıldığını hatırlatan Tunç, İsrail’in mahkeme kararlarını uygulamadığını belirtti.

Türkiye’nin Mücadelesi Devam Edecek

Bakan Tunç, Türkiye’nin Filistin ve Gazze’deki insan hakları ihlallerine karşı mücadelesini sürdüreceğini ve uluslararası sistemin revize edilmesi gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde insanlık adına mücadelelerine devam edeceklerini belirten Tunç, Filistin ve Gazze’deki acı tablonun sona ermesi temennisinde bulundu. Türkiye’nin Filistinli kardeşlerinin yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.

İlgili Yazılar