Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 8. Kitap Fuarı Yazarlar İle Kitapseverleri Buluşturdu

8. Kitap Fuarı Yazarlar İle Kitapseverleri Buluşturdu

admin admin -
29 0

Kocaeli 8. Kitap Fuarı, ikinci gününde düzenlenen söyleşiler ile yazar ve kitapseverleri bir araya getirdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl sekizinci kez kapılarını açan Kocaeli Kitap Fuarı, ilk gününde büyük usta Yaşar Kemal’i ağırladı. Yaşar Kemal’i en iyi tanıyan edebiyatçı dostlarından Feridun Andaç Kitap Fuarı’na konuk olarak, usta kalemi ve romancılığını anlattı. Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki Akçakoca Konferans Salonu’nda okurlarıyla buluşan edebiyatçı Feridun Andaç, kitabıyla aynı adı taşıyan “Yaşar Kemal Bir Ömür Edebiyat” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Feridun Andaç söyleşisinde Yaşar Kemal’in edebiyatıyla aslında okura neleri göstermek istediğini aktardı.
Feridun Andaç, “Romancılığına baktığınızda toplumun geçirdiği kırsal kesimin serüvenini anlatır. Yaşar Kemal’in romanları düşsel gerçekçiliktir. Kendi yazdıklarından kendisi etkilenirdi. ‘Ben 20. Yüzyılı romanına doğayı getirdim’ derdi” şeklinde konuştu.
Öte yandan 8. Kocaeli Kitap Fuarı’nın ilk gününde Kara Mürsel Alp Salonunda üç söyleşi yapıldı. Kara Mürsel Alp salonunda Yazar Nevin Alan, “Çocuklara Sevgi Buluşması” konulu söyleşisiyle kitapseverlerle bir araya geldi. Ardından Seyfettin Karamızrak, “Şiir Söyleşisiyle” ve Refika Nemez de “Anadolu Filozofları” konulu söyleşiyle Anadolu’dan çıkıp tüm dünyaya nam salmış olan Yunus Emre ve Mevlana’yı dinleyicileriyle paylaştı.
Son olarak düzenlenen söyleşide ise Yrd. Doç. Dr. Kenan Taştan, “Aile içi İletişim” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide yüzyılın hastalığı strese dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Taştan, “Bir insanın stresini yönetmesi için olmazsa olmazı bakış açısıdır. Sizin bakış açınız kirliyse dışarıyı doğru göremezsiniz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir