Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 22 Ülkeden 44 Girişimci Kocaeli Valisi İle Buluştu

22 Ülkeden 44 Girişimci Kocaeli Valisi İle Buluştu

admin admin -
21 0

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Türkçe Konuşan Girişimciler” programı kapsamında 22 ülke ve 44 katılımcıdan oluşan heyetle bir araya geldi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından komşu ülkeler Orta Asya ve Balkanlar’da Türkçe konuşan girişimciler ile ülkemizin bağlarını güçlendirmek amacıyla bu yıl 9-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında 19.’su gerçekleştirilecek “Türkçe Konuşan Girişimciler Programı” kapsamında 22 ülke ve 44 katılımcıdan oluşan heyet Kocaeli’de buluştu. Kocaeli Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinlikte Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 44 katılımcı ile bir araya geldi.
Kocaeli Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinliğe Vali Güzeloğlu’nun yanısıra Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü ve İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz ve girişimciler katıldı. Etkinlikte konulan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Birlikteliğimizin kültürel ama özellikle ekonomik alanda gelişmesini, güçlenmesini, ilişkilerin kökleşmesini ve uluslararası alanda ekonomik bir güç olarak geleceğe taşınmasını bekliyoruz. Sizleri de burada görmekten mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Kocaelimize değer kattınız” dedi.
Konuşmaların ardından program kapsamında ilimize gelen 22 ülkeden 44 katılımcı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na günün anısına Afganistan adına kaftan takdim ettiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir