Tekno Gündem

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Meslek Lisesi Öğrencileri Çalışmalarını Sergiledi

Meslek Lisesi Öğrencileri Çalışmalarını Sergiledi

admin admin -
63 0

Niğde mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri dönem boyu yaptıkları icatlar Öğretmen Evi’nde düzenlenen Bilim Fuarı sergisiyle katılımcılara anlatıldı.
Niğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği bilim fuarının açılışına Niğde Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar, Kerem Süleyman Yüksel, Abdullah Uçgun, Niğde belediye başkan yardımcısı Mustafa Yiğit, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Altan, kurum müdürleri öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Bilim fuarının açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra davetliler fuarda öğrencilerin yaptıkları icatları gezen davetliler icatlar hakkında öğrencilerden bilgiler aldılar.
Fuar hakkında bilgiler veren Niğde Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi müdürü Şefaat Güner; “Mesleki teknik eğitimi Niğde halkına tanıtmak öğrencilerimizin okulumuzda neler yaptığını göstermek için düzenlediğimiz bir etkinliktir. Bu etkinlik sayesinde mesleki eğitime insanların bakış açısını değiştirmek istiyoruz. İnsanlarda mesleki eğitime gelen öğrencilerin daha düşük seviyeden öğrencilerin olduklarını düşünmelerini ve bu okullarda ne yapılıyor düşüncelerini ortaya koymak için böyle bir organizasyonu okulumuzun imkanlarıyla yaptık. Bunun sonucunun da faydalı olacağını tahmin ediyorum. Bu sergimiz iki gün sürecek ve buradan mesleki teknik Anadolu lisesine bakışlarını ortaya koymaktır.” dedi.
Öğrencilerin sergiledikleri bir birinden güzel projeler ve icatlar davetlilerden beğeni topladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir